Domy nad miedwiem
Domy nad miedwiem

OSIEDLE EUROPEJSKIE

Opis osiedla

Osiedle Europejskie położone jest w miejscowości Morzyczyn, w sąsiedztwie jeziora Miedwie oraz parku leśnego w centralnej części województwa zachodniopomorskiego. Wyjątkowa lokalizacja zapewnia łatwy i szybki dojazd do aglomeracji miejskich (20 minut do centrum Szczecina, 10 minut do centrum Stargardu Szczecińskiego i 2 godziny do Berlina). W okolicy osiedla znajdują się: przedszkole i szkoła, biblioteka, przystanek autobusowy, stadnina koni, restauracje, mini ogrody zoologiczne, place zabaw i inne.


Naturalne piękno otaczającej przyrody sprawia, iż Osiedle Europejskie najczęściej wybierane jest przez osoby poszukujące spokoju z dala od wielkomiejskiego zgiełku oraz szukające bezpiecznego miejsca dla swojej rodziny. Ukształtowanie i powierzchnia otaczającego terenu oraz infrastruktura jeziora Miedwie umożliwiają z kolei zarówno beztrosko spędzone chwile w gronie najbliższych, jak i aktywny wypoczynek: biegi, rowery, windsurfing, katesurfing, kajakarstwo, żeglarstwo, pływanie, nurkowanie, skateboarding czy Nordic Walking.
Do największych atrakcji regionu należy oryginalnie zagospodarowany teren przy jednym z najczystszych oraz największych jezior w Polsce. Do Państwa dyspozycji jest między innymi nowo wybudowana promenada o długości 2 kilometrów, molo o długości 150 metrów oraz niepowtarzalny amfiteatr, przypominający swoim kształtem wyłaniający się z wody żagiel.

Na Osiedlu Europejskim wyznaczono 278 działek, na których zaplanowano 276 jednostek mieszkalnych. Wśród nich przewidywane są domy jednokondygnacyjne, półtorakondygnacyjne (z poddaszem użytkowym) oraz domy z funkcją dwóch mieszkań (dwulokalowe). Istnieje możliwość budowy domu według indywidualnego projektu, który odpowiadałby warunkom planu zagospodarowania terenu.

Koncepcja Osiedla Europejskiego obejmuje możliwość powstania dwóch placów zabaw oraz jedną działkę dla budynku eksploatowanego przez właścicieli działek (w tym dla zarządu osiedla). Przewidujemy również możliwość powstania kortu tenisowego dostępnego dla mieszkańców, ale stanowiącego niezależną część inwestycji (poszukujemy inwestora do budowy i prowadzenia tej inwestycji).

Od strony północnej Osiedla Europejskiego planujemy również możliwość powstania budynków z częściami usługowo-handlowymi: sklepy, gabinety, spa, fryzjerskie, solaria, sauny i inne, które w znaczący sposób podwyższyłyby prestiż osiedla oraz zdecydowanie wpłynęłyby na komfort mieszkania na Osiedlu Europejskim (poszukujemy inwestora do przeprowadzenia tej części inwestycji).